Aktualności

Spotkanie 25.05.2019

Laudetur Jesus Christus,

 

Szanowne Koleżanki i Koledzy

 

Chińskie złorzeczenie: „obyś żył w ciekawych czasach!” z pewnością i teraz znajduje swoje zastosowanie. Kościół Chrystusowy przechodzi bolesny okres wymierzonych weń ataków pochodzących zarówno z zewnątrz jak i ze strony tych, których powołaniem winna być dbałość o czystość i jedność Mistycznego Ciała Chrystusowego.

Wobec mnożących się komentarzy i ocen aktualnej sytuacji jeden, zasługuje na szczególną uwagę i ze wszech miar konieczne jest zapoznanie się z nim. Jest to  list autorstwa Ojca św. Benedykta XVI „O przyczynach kryzysu Kościoła”, którego pełny tekst w języku polskim znajduje się na stronie internetowej:

https://www.pch24.pl/benedykt-xvi-o-przyczynach-kryzysu-kosciola–pelny-tekst-po-polsku-,67491,i.html

Ten wielostronicowy dokument zawiera pełną charakterystykę przyczyn, które od wielu lat nakładały się  i nadal powodują zaistniały stan obecny w Kościele katolickim, do którego od daty swojego chrztu każdy z nas przynależy.

Proszę o uważne przestudiowanie go, przemyślenie i przemodlenie oraz polecenie się Najświętszej Panience Królowej Polski, aby otaczając nas swoją nieustanną macierzyńską opieką zechciała nas wspomagać w służbie Jej Synowi, któremu, jako obecni absolwenci zawierzyliśmy wybierając kierunek studiów.

 

Ku Matce Bożej, której Niepokalane Serce ostatecznie zatriumfuje, skierujemy swoje myśli i serca spotykając się 25 maja 2019, o godzinie 18:00 na Mszy św. w kościele p.w. św. Floriana w Wirach, skąd udamy się do Ogrodu Biblijnego, aby tam wspólnie modlić się i cieszyć Jej poświęconym miesiącem – majem.

Pozostając w nadziei i radości oczekującego nas spotkania serdecznie polecamy wszystkie Koleżanki i Kolegów w naszej modlitwie..

Adam Mazurek

Prezes Zarządu

Dominika Mroczek-Dąbrowska

Sekretarz Zarządu

Możliwość komentowania Spotkanie 25.05.2019 została wyłączona